Ahmet Arif Özdemir

Dövme Sildirdikten Sonra Yapılması Gerekenler

Dövme Sildirdikten Sonra Yapılması Gerekenler

Dövme Sildirdikten Sonra Yapılması Gerekenler nelerdir? Dövme silme işlemi yapıldıktan bir gün sonra ciltte kabuklanma görülebilir. O bölgenin nem seviyesinde değişimler yaşanabilir. Hem nem dengesinin korunması hem de dövmenin olduğu bölgenin zarar görmemesi için deriyi onaran ve antibiyotik içeren kremler kullanılmalıdır.

Böylece hem yara iyileşmesi hızlanır hem de uygulamaya bağlı komplikasyonların gelişmesi önlenir. Krem uygulamasından önce uygulama yapılacak bölgenin güzelce temizlenmesi (izotonik, dezenfektan, alkol, oksijenli su) ve önceki sürülen krem kalıntılarından arınması gerekmektedir.

Açık yara olarak da kabul edebileceğimiz dövme bölgesinin temiz olmadığı durumlarda mikrop kapma riski vardır. Mikrop kapma riskini en aza indirmek için o bölgeyi temiz tutmak son derece önemlidir.

Dövme Sildirdikten Sonra Yapılması Gerekenler
  • Derinin altına yapılan Lazer atışlarına karşı cilt bir reaksiyon verecektir. Bunlar deri üzerinde kabarma ve kızarma olarak ortaya çıkar. Bu durumda gerilen cildin rahatlaması için bir havluya sarılı buz ile press yapmak gerekir.
  • İlk gün banyo yapılmamalı ve su ile temas edilmemelidir.
  • İkinci gün ılık su ve sabun ile banyo yapılabilir.
  • 1 hafta süreyle havuza ve denize girilmemelidir.
  • Uygulama alanına 1 ay süreyle güneşten koruyucu krem sürülmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir