MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın sahip olduğu ürün veya ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülükleridir. SATICI’ya ait www.ozdemirlazermedikal.com internet sitesinden elektronik ortamda sipariş edilir. yükümlülüklerinin belirlenmesi.

MADDE 2- TARAFLAR

1.1 – ALICI: www.ozdemirlazermedikal.com adresinden alışveriş yapan müşteri.

1.2 – SATICI: ÖZDEMİR LAZER MEDİKAL

MADDE 3- GENEL HÜKÜMLER

3.1 ALICI, ön bilgileri elektronik ortamda teyit etmekle, ALICI’nın/Tüketici’nin adresi, siparişi verilen ürün/ürünlerin temel özelliklerini, ürün/ürünlerin vergiler, ödeme ve teslimat dahil Türk Lirası fiyatını doğru ve eksiksiz olarak beyan ettiğini teyit etmiş olur. mesafeli sözleşmelerin imzalanmasından önceki bilgiler. Bu mümkün.

3.2 Sözleşme konusu ürün, her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak, yasal 30’u aşmamak kaydıyla ALICI’ya veya internet sitesinde ön bilgilerde belirtilen adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. -günlük süre. ALICI, SATICI’ya verdiği teslimat adresinin eksiksiz ve doğru olduğunu kabul ve beyan eder.

3.3 Sözleşme konusu ürün, ALICI dışında bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesi durumunda SATICI sorumlu tutulamaz.

3.4 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için, ürün bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme yöntemi ile ödenmesi gerekmektedir. Herhangi bir nedenle ürün bedelinin ödenmemesi veya banka kayıtlarında iptal edilmesi durumunda SATICI, ürünü teslim yükümlülüğünden kurtulmuş sayılır.

3.5 SATICI, sözleşme konusu ürünü mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava koşulları, nakliyenin kesintiye uğraması gibi olağanüstü haller nedeniyle süresinde teslim edemezse, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu durumda ALICI, siparişi iptal etme, sözleşme konusu ürünü varsa emsali ile değiştirme ve/veya teslimat süresini engel ortadan kalkana kadar geciktirme haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar kendisine nakden ve tam olarak ödenir.

3.6 ALICI’nın cayma hakkını kullandığı veya sipariş konusu ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilemediği veya Hakem Heyet kararları ile Tüketici’ye para iadesinin yapıldığı durumlarda, alışveriş yapılmış ise kredi kartı ile ve taksitli olarak kredi kartının kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir: ALICI’nın ürünü satın aldığı taksitli ve taksit sayısı. SATICI, ürün bedelinin tamamını tek seferde bankaya ödedikten sonra, Banka’nın POS’undan yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iade edilmesi halinde, talep edilen iade tutarları Banka tarafından, İlgili tarafların mağdur olmaması için taksitlendirme yapılır. ALICI’nın satışın iptaline kadar ödediği taksit tutarları, iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihlerinin çakışmaması durumunda karta her ay 1 iade yansıtılacak ve ALICI’ya bir aydan fazla iade yapılacaktır. iade öncesi ödediği taksit sayısı, iade öncesi ödediği taksitler bittikten sonra. borçlarından mahsup edilebilir.

3.7 Kredi Kartı ile satın alınan mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Müşteri’ye nakit olarak ödeme yapamaz. Kredi kartına iade, SATICI’nın Banka’ya tek seferde ödemesinden sonra Banka tarafından yukarıdaki prosedüre göre yapılabilir.

3.8 Havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade, Tüketici tarafından belirtilen hesaba havale ve/EFT şeklinde yapılacaktır (hesap, faturada adı yazan kişinin adına olmalıdır) Tüketiciden banka hesap bilgilerini talep ederek.

3.9 Ürünlerin gönderildiği bazı bölgelerde nakliye ücretleri geçerli olabilir. Kargo ücreti SATICI tarafından ödenecektir. SATICI, sipariş edilen ürünün ALICI’ya teslimi sırasında kargo firmasının karşılaşabileceği herhangi bir sorun nedeniyle ALICI’ya teslim edilememesinden ve sair sebeplerden dolayı hiçbir isim veya isim altında sorumlu tutulamaz. SATICI kaynaklı.

3.10 SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’yı bilgilendirmek ve açık onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı ürün/ürünleri tedarik edebilir.

3.11 ALICI’nın işbu sözleşmedeki ödeme yükümlülüğü herhangi bir şekilde yerine getirilmediği takdirde, SATICI tahsil edilemeyen ürünün bedelini tahsil etmek için icra takibi başlatabilir, dava açabilir ve diğer kanun yollarına başvurabilir. , ürünün teslim tarihindeki fiyatı üzerinden ve sözleşmede belirtilen faiz oranları üzerinden tahakkuk ettirilecek faiz. .

MADDE 4- KİŞİSEL BİLGİ TOPLAMA PROSEDÜRÜ

4.1 Web sitemizi kullanarak, www.ozdemirlazermedikal.com tarafından yapılan işlemlerin güvenliğini ve doğruluğunu belirlemek amacıyla web sitesi aracılığıyla elde edilebilecek kişisel bilgilerinizin toplanmasını ve kullanılmasını kabul etmektesiniz.

4.2 Ad, soyad, telefon, e-posta, adres, kredi/banka kartı numaraları, son kullanma tarihi, güvenlik numarası, sipariş alıcı bilgileri ve sipariş notu, ürün veya hizmete bağlı olarak değişebilen bazı kişisel bilgiler dahil ancak bunlarla sınırlı değildir. talep etti. Bilgilerinizi sağlamanız gerekmektedir. Verilerinizin bizim için her zaman gerekli olan katı güvenlik ve gizlilik standartlarıyla korunduğunu belirtmek isteriz. İşlemlerinize devam etmek için gerekli bilgileri bize sağlamamanız, size beklenen hizmeti sağlayamamamıza neden olabilir.

4.3 Bilgileriniz yalnızca belirtilen amaçlar için kullanılabilir: Siparişlerinizi işleme koymak ve hesabınızı yönetmek, hizmetlerimizi ve ilgili ürünlerimizi pazarlamak, e-posta, telefon, faks veya SMS veya mail ile web sitemizi nasıl kullanabilirsiniz. Web sitemizi size özel kılmak, kullandıklarınızı analiz etmek ve size daha iyi hizmet verebilmek, Kimlik, doğrulama ve kayıt oluşturmak, Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi ve kişisel seçim olanaklarınızı araştırmak ve geliştirmek, Hizmetlerimizi veya ilgili ürünlerimizi size tanıtmak. , yeni ürünler ve ilginç şeyler tanıtmak. Göz önünde bulundurduğumuz diğer bilgilerle ilgili periyodik olarak tanıtım e-postaları gönderebilmek için, girmiş olduğunuz veriler, işlemleriniz ve yasal gereklilikleriniz sırasında tarafımızca saklanmaktadır.

MADDE 5- TEMERRÜT DURUMU VE HUKUKİ SONUÇLARI

5.1 ALICI’nın kredi kartı işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde, kart hamili bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka yasal işlem başlatabilir; doğacak masraf ve vekalet ücretlerini ALICI’dan talep edebilir ve her halükarda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde ALICI, taahhüdün gecikmeli ifasından dolayı Satıcı’nın uğradığı zarar ve ziyanları ödemeyi kabul eder. borç.

MADDE 6- CAYMA HAKKI

6.1 Bu tür mallar Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik çerçevesinde ayrı tutulduğundan ve niteliği gereği tüketildiği anda son kullanma tarihi geçtiğinden iade edilemez. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin Cayma Hakkı başlıklı 7. maddesinin 4. fıkrasının c bendine göre; Tüketicinin istekleri veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için tüketici cayma hakkını kullanamaz.

MADDE 7- SİPARİŞ İPTALİ

7.1 Siparişlerinizde adres ve teslimat tarihi değişiklikleri, önceden vermiş olduğunuz teslimat saatinden en az 6 saat önce bildirilmelidir. Bildirilmediği takdirde doğabilecek sorunlardan SATICI sorumlu değildir.

7.2 Vermiş olduğunuz siparişin iptali, ürün hazırlanıp yola çıkmadan önceki aşamada yapılabilir. (Siparişiniz sırasında verdiğiniz e-posta adresinize gönderilen aktivasyon kodu ile ürününüzün durumunu takip edebilir veya (Çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.)

7.3 İade işlemlerinde ALICI’nın bilgi verdiği kredi kartının bilgi verdiği bankanın kural ve işleyişinden kaynaklanan gecikmelerden SATICI sorumlu değildir.

7.4 Alışverişiniz sırasında oluşabilecek ihtilaflar sipariş fiyatı ile sınırlıdır.

MADDE 8- DİĞER HÜKÜMLER

8.1- 18 yaşından küçükler SATICI’dan alışveriş yapamazlar.

8.2- Dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat hatalarından SATICI sorumlu değildir.

MADDE 9- YETKİLİ MAHKEME

9.1 İşbu sözleşmenin uygulanmasında Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ve SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

9.2 Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm şartlarını kabul etmiş sayılır.