Ahmet Arif Özdemir

Diode Lazer Nedir?

Diode lazer 808 nm dalga boyundadır. Sadece tek dalga boyudur. Kıl kökünde önce kıl melanini tarafından emilir. Aynı zamanda da kıl kökünü besleyen kılcal damarlardan oxihemoglaobin hücreleri tarafından edilerek kılcal damarları büzüştürür ve öldürür.

( Böylece, beslenmeyen kıl kökleri de zamanla teleogen fazinda sabit olarak kalırlar ve uzamazlar) Kıllar her defasında aktiflesme enerjisi ile edildikten sonra ortaya çıkan ısısı kaynaklı yüksek sıcaklıkları ulaşırlar ve uyku fazı olan telden faza doğru ilk adımlarını atarlar. Kıllar eğer uzama fazi olan anagen falında iseler en güzel şekilde epilasyon bu zamanlarda yapılırsa ise yarar. Bu zamanlarda yapılıp yapılmadığını anlamanın en güzel 2 yolu vardır:

Diode Lazer Nedir?

1. Yol

2 gün önce kısaltma makinesi ile sıfırlanan kıllarına bakilir danışanınızın. Eger uzayanlar var ise onlar anagen fazladır. Uzamayanlara atış yapılmaz (Telogen fazda olan kıllardır ve atış yapılmaz)

2. Yol

ise reaksiyon görülür. Anagen fazda olan killarda uygun parametreler ile yapılan atışlar sonucu; anlık kırmızılıklar ve kabarmalar kıl ķökler etrafında gözlemlenir. Telogen fazda, yani uyku fazında olan kıllarda reaksiyon gözlemlenmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir