Ahmet Arif Özdemir

Ahmet Arif Özdemir – Dürüst Bilgilendirme ve İnovasyonun Sağlık Sektöründeki Öncü Girişimcilerinden

Ahmet Arif Özdemir

Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi, Özdemir Group Medikal A.Ş ile bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arif ÖZDEMİR, sağlık sektörüne dair merak ettiklerimizi yanıtladı. Keyifli okumalar dileriz.

Ahmet Arif Özdemir

“Kesinlikle mütevazi olmayı reddedeceğimiz kadar iddialı olduğumuz konular; eğitim, ürün ve hizmet kalitesi, müşteri ilişkilerinde dürüstlük ve yenilikçi inovatif şirket yapımızdır.”

Ahmet Arif Özdemir

Ahmet Arif Bey, öncelikle sizi tanıyarak başlayalım röportajımıza. Ahmet Arif ÖZDEMİR kimdir?

25 seneye yakın süredir sağlık sektöründe olan mühendis bir iş insanıyım. Köklü bir aile şirketimiz olan Özdemirler A.Ş’ nin devamı olarak sektör değişikliğine giderek, Özdemir Group Lazer Medikal A.Ş firmasını ve buna bağlı olan diğer şirketler grubumuzu zaman içinde tek tek kurdum. Disiplinli ve girişimci çalışma modellerini benimsemiş ve bu bağlamda özel hayatına da yön verirken aynı intizam ile mutlu olmaya çalışan biri olduğum söylenebilir. Sağlık sektörüne giriş hikayeniz nasıl ve ne zaman başladı? Sağlık sektörüne medikal reprezant olarak bir arkadaşımın tavsiyesi ile bir tıbbi cihaz firmasında başladım. Ailemde hastanecilik dediğimiz sektörde olan bazı büyüklerimden de esinlenerek, zamanla eğitimlerimle ve sektör tecrübemle kendi ticaretini yapan ve vergisini veren biri oldum.

Ahmet Arif Özdemir
Ahmet Arif Özdemir

Özdemir Group Lazer Medikal’in sunmuş olduğu hizmetleri nelerdir?

Şirketler grubumuz olarak, tıbbi estetik başta olmak üzere; medikal cihazlar, kozmetik ekipmanlar ve ürünlerin ithalatı, distribütörlüğü, hastane, poliklinik, muayenehane, spor salonu, güzellik salonu ve merkezleri tam teşekküllü kurulumları, öncelikli olarak faaliyet alanlarımızdır. Yeni başladığımız Sağlık Turizmi, turistin sağlık danışmanlığı ve tıbbi eğitim danışmanlığı gibi uluslararası platformlardaki ticari faaliyetlerimiz de artık ön plana çıkmaya başlamıştır.

Sizi diğer medikal firmalarından ayıran yönünüz nedir?

Birkaç kelimeyle anlatacak olursam; kesinlikle mütevazı olmayı reddedeceğimiz kadar iddialı olduğumuz konular; eğitim, ürün ve hizmet kalitesi, müşteri ilişkilerinde dürüstlük ve yenilikçi inovatif şirket yapımızdır. Ülkemizin ve bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz? Ayrıca hedeflerinizden de kısaca bahseder misiniz? Çok daha fazla ve kolay ulaşılabilir teşvik imkanlarından yararlanabilmek sektörümüzün gelişimi için çok önemli. Nitelikli çalışan yetiştiren üniversitelerin biz özel firmalar ile staj döneminden itibaren başlaması gereken resmi davet ve akabindeki iletişimleri, bugün olmasa da yarın bir gün, en kısa zamanda yürürlüğe girmesi gerekiyor. Biz Özdemir Group Lazer Medikal A.Ş. olarak; tüm şirketlerimizle geleceğe yön vermek adına, öz kaynak ve imkanlarımızla devam etmeyi hedeflemekteyiz. Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarımızı arttırmayı bu bağlamda ilk hedef olarak düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir