Ahmet Arif Özdemir

Nd:YAG Lazer Nedir?

Nd:YAG lazer, renkten fazla etkilenmeyen, bu nedenle koyu ve bronz ten rengine sahip kişilerde de güvenle kullanılabilen bir lazer türüdür. Nd: Yag lazerin melanin emilimi azdır. Çoğunlukla kılcal damarlardaki hemoglobin tarafından tutulurlar. Bu nedenle Nd: Yag lazer, en koyu ten rengi olan Afro – Amerikana ciltlerde bile etkilidir.

Nd: Yag lazer, 1064 nm dalga boyuna sahiptir. Bu nedenle cildin derinliklerine nüfuz eder ve kılcal damarlardaki birçok sourunun da tedavisinde kullanılabilir.

Nd: Yag Lazer Ne İşe Yarar?

Nd: Yag lazerin temel amacı epilasyondur. Alexandrite lazerin göremediği cilt tipleri için etkili ve güvenilir bir epilasyon alternatifi sunar. Bununla birlikte kılcal damarlara da etki ettiği için varis tedavisinde de kullanılabilir.

Nd: Yag Lazer Kaç Seans Yapılır?

Nd: Yag lazer uygulamasında seans sayıları, yapılmak istenen işleme ve kişinin cilt özelliklerine göre değişir. Cilt yenileme, varis tedavisi ve epilasyon için yapılan Nd: Yag lazer uygulamalarında farklı seans aralıkları/sayıları tercih edilebilir. Kişinin cilt yapısı ve kıl yoğunluğu da seans sayılarının belirlenmesinde etkilidir. Bu nedenle seans sayısına yapılan ön muayene sonucunda karar vermek en doğrusu olacaktır. Ancak genel olarak söyleyecek olursak; 6 – 10 seans yeterlidir diyebiliriz.

Nd:YAG Lazer Nedir?

Nd: Yag Lazer Acıtır mı?

Tüm lazer uygulamalarında, hafif de olsa acı hissedilir. Bu genellikle dayanılmaz bir acı değildir. Ancak kişinin cilt yapısına ve hassasiyetine göre değişir. Nd: Yag lazer işleminde ise acının bir miktar arttığını söyleyebiliriz. Lazer ışınları cildin derinlerine ulaştığı için, hastanın acı eşiğine de bağlı olarak, acı hissi artabilir. Lazer epilasyonu daha konforlu hâle getirmek için lazer cihazlarının ucunda özel soğutma sistemleri bulunur. Nd: Yag lazerde de bu soğutma sistemi mevcuttur. Bu nedenle Nd: Yag lazer, cildi en hassas olan hastalarımızın bile rahat şekilde yaptırabildiği bir uygulamadır.

Nd:YAG Lazerin Avantajları Nelerdir?

Nd: Yag lazerin başlıca özelliği, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, koyu ten rengine sahip kişilerde de lazer epilasyon yapılabilmesidir. Bunun dışında, Nd: Yag lazerin avantajlarını sıralayacak olursak;

  • Kılcal damar ve varis tedavilerinde de etkili sonuçlar vermesi
  • Tüm cilt tiplerinde, her mevsim kullanılabilmesi
  • Cilt gençleştirme ve sıkılaştırma etkisinin olması
  • Soğutma sistemi sayesinde hastaların da konforlu hissetmesi

 Nd: Yag Lazer Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Nd: Yag lazer yaptırmadan önce kılların kökünden alınmamış olması gerekir. Bu nedenle Nd: Yag lazer seanslarından önce cımbız, ağda ve epilatör gibi yöntemlerle kıllar alınmamalıdır. Bunun yerine jilet tercih edilmeli ve kıl kökleri yerinde bırakılmalıdır.
  • Lazer uygulamalarından önce solaryuma girmek ve güneşlenmek sakıncalıdır. Cildin renk ve yapısının değişmemesi için Nd: Yag lazer yaptırmadan önce güneşten korunmak gerekir.
  • Güneşten korunma, lazer sonrasında da maksimum özen gösterilmesi gereken bir konudur. Seanslardan sonra ve günlük yaşamda mutlaka yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanılmalıdır.

KAYNAK: https://esteraclinic.com/

9 Kademeli Plazmapen Cihazı

$55.00

CİHAZ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

GIRIŞ GERILIMI: 5V (USB ILE ŞARJ EDILEBILIR)
BOYUTU: 180*38*25MM
ÇALIŞMA SÜRESI: KABLOSUZ 5 SAAT
9 LEVEL PLAZMA YOĞUNLUK AYARI

Baby Smile | Karite Yağı: Sağlıklı ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin

$12.90

Baby Smile – Karite Yağı, doğal içeriği sayesinde hem yetişkinlerin hem de bebeklerin cilt bakımı için ideal bir üründür. Bebeklerin hassas cildi için özel olarak formüle edilen bu yağ, ciltteki kuruluğu giderir, nemlendirir ve koruyucu bariyeri güçlendirir. Ayrıca, yetişkinlerin cildini nemlendirir, daha sağlıklı bir görünüm kazandırır ve tahrişi azaltmaya yardımcı olur. Doğal içeriği ile herhangi bir kimyasal içermez ve cilde zarar vermez. Kolayca emilir ve kullanımı oldukça pratiktir.

BALLET | İĞNELİ EPİLASYON İĞNESİ

$2.35

Altın epilasyon iğneleri 24 karat altın ile kaplamadır
Altın iğne, gümüş iğneye alerjisi olan veya hassas cilde sahip olan kişiler tarafından tercih edilir
Hassas ve alerjik ciltlerde epilasyon sonrası kızarık ve kabarcık oluşumu daha az olacaktır.

K2 K3 K4 BULUNMAKTADIR

DR PEN İĞNESİ

$1.10

Dermapen İğnesi Dermapen Cihazları İçin 12 – 24 – 36 pin seçenekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir